Bie në gropën e ashensorit, plagoset rëndë oficeri i policisë

Një ngjarje e rëndë është shënuar mëngjesin e sotëm në në lagjen nr.4 të Sarandës.

Oficeri i policisë së Komisariatit të Sarandës, Klement Bello, 63 vjeç, është aksidentuar rëndë pasi ka rënë në gropën e ashensorit të pallatit ku banonte. Mesa duket ka qenë një defekt në ashensor, që ka mundësuar hapjen e portës por pa qenë ashensori në vend.

Pa e pasur mendjen, sapo është hapur porta, 63 vjeçari ka tentuar të futet brenda dhe për rrjedhojë ka rënë në gropë në një lartësi rreth 6 metra. Është transportuar me urgjencë në spitalin e Sarandës ku ka marrë ndihmën e parë.

Sipas bluzave të bardha për shkak të frakturës në kokë dhe dëmtimit në mushkëri ai është nisur me helikopter drejt spitalit të Traumës në Tiranë. Ndërsa gjendja ishte e qëndrueshme dhe i dëmtuari ishte në gjendje të stabilizuar.

Latest articles

Related articles