“Dumani të m’i sekuestrojë florinjtë”, Ilir Meta tregon kujt do t’ia japë shtëpinë


Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta në një deklaratë për mediet, ditën e sotme i ka bërë thirrje kreut të SPAK, Altin Dumani që të sekuestrojnë pasuritë e tij, por jo partinë, ashtu siç pretendon Meta.

I ashpër në deklaratën e tij, Meta se kryeprokurori është shndërruar në një vegël të Edi Ramës me qëllim që të shkatërrojnë pluralizmin politik.

Ilir Meta: Dumdumani florinjtë e mi, fabrikat e mia t’i marrë, t’i sekuestrojë dhe t’ia çojë shqiptarëve. Nuk kam asnjë merak. Kam ¼ e shtëpisë te Pazari i Ri që do t’ia jap motrës së mrekullueshme që kam. Kam dhe një motër që ma ka falur zoti, se po më kujdeset për prindërit e mi. Këtu e vë krevatin te selia.

Latest articles

Related articles