Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të artistit të madh, Ali Oseku

Lamtumirë Ali Oseku, njeriu ynë i madh, artisti i paepur dhe i palodhur, i cili së bashku me dimensionin modern i dha pikturës shqiptare universin e një krijimtarie unikale si një thesar i çmuar i artit pamor kombëtar. U prehsh në paqe!

Latest articles

Related articles