Samiti i Ukrainës në Tiranë. Kush janë liderët e rajonit që marrin pjesë

Tirana mirëpret sot Samitin Ukrainë-Europa Juglindore që nis në orën 11:00.

Emrat e udhëheqësve të cilët marrin pjesë në këtë samit janë:

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky

Presidentja e Moldavisë, Maia Sandu

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç

Presidenti i Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski

Kryetarja e Këshillit të Ministrave të Bosnje-Hercegovinës, Borjana Kristo

Kryeministri kroat, Andrej Plenkovic

Punimeve për Samitin e Ukrainës do t’i bashkohen përmes teknologjisë edhe liderë të tjerë si kryeministri grek, Kyriakis Mitsotakis, presidenti turk Rexhep Taip Erdogan, si dhe një udhëheqës polak.

Latest articles

Related articles