Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky mbërrin në Tiranë

Avioni i presidentit ukrainas, Volodymyr Zelensky u ul në aeroportin e Rinasit në orën 23:00 të mbrëmjes së kësaj të marte. Ai u prit nga ministri i Jashtëm, Igli Hasani dhe ministrja Elisa Spiropali.

Kjo është vizita e parë e presidentit Zelensky në Shqipëri.

Latest articles

Related articles