Papa Françesku pa qejf, Vatikani anulon takimet ditore

Vatikani njoftoi se Papa Françesku është me grip dhe seancat e tij të planifikuara për ditën e sotme janë anuluar si masë paraprake. Gjatë javës së kaluar u pezulluan të gjitha detyrimet e Papës.

Megjithatë pritet që ditën e nesërme Papa të bekojë normalisht si çdo të dielë të gjithë besimtarët që shkojnë në sheshin e Shën Pjetrit.

Latest articles

Related articles