Francë, shqiptarët sherr me thika me njëri-tjetrin, 2 të plagosur

Dy shqiptarë janë plagosur në Clermont-Ferrand të Francës, pas një sherri.

Njëri prej tyre u plagos nga një armë zjarri në gjoks dhe tjetri nga një plagë me thikë në fyt.

Sherri ka ndodhur në lagjen Croix-de-Neyrat të Clermont-Ferrand, rue des Clos. Policia ka bërë me dije se të përfshirët në ngjarje kanë qenë në një automjet “Renault Scénic” në të cilin ndodheshin 2 persona dhe një “VW Golf” në të cilin ka qenë një person. Motivi i sherrit ende nuk dihet.

Mësohet se personi që mbërriti me “Golf” me sa duket e goditi me thikë në fyt një shqiptar banues në Scenic. Një nga pasagjerët e makinës u përgjigj me një të shtënë duke goditur tjetrin në gjoks. Dy personat që banonin në Scenic janë larguar veçmas, pasagjeri në këmbë, shoferi me mjetin. Personi i plagosur nga plumbi është dërguar në spital. Për momentin nga Komisariati nuk ka të dhëna për gjendjen e tij shëndetësore.

Dy orë më vonë, personi me dëmtim të arteries karotide u paraqit në qendrën shëndetësore République, e cila njoftoi komisariatin.

Ai u trajtua para se të merrej në paraburgim. Ai është një shqiptar 30-vjeçar që ishte nën kontrollin gjyqësor dhe i ndalohej të largohej nga Allier. I plagosuri nga të shtënat me armë është gjithashtu shqiptar, 25 vjeç.

Latest articles

Related articles