Antonio Tajani zgjidhet si pasardhësi i Berlusconit në krye të Forza Italia

Zëvendëskryeministri dhe ministri i Jashtëm i Italisë, Antonio Tajani, u zgjodh sekretar i partisë së qendrës së djathtë Berlusconi Forza Italia (FI) në një kongres të FI në Romë të shtunën.

Tajani, 70 vjeç, ishte ka qenë numri 2 për një kohë të gjatë në qeverinë e ish-kryeministrit dhe Silvio Berlusconi, i cili vdiq qershorin e kaluar në moshën 86-vjeçare.

Zëvendës të Tajanit u zgjodhën Roberto Occiuto, Alberto Cirio, Deborah Bergamini dhe Stefano Benigni.

Latest articles

Related articles