Vrau të atin dhe e varrosi pasi donte ta fejonte me zor! Kush janë baba e bijë në Durrës

Hygerta Meta është 19-vjeçarja e cila dyshohet se vrau me armë zjarri të atin dhe më pas e varroi brenda rrethimit të banesës pasi sipas saj 50-vjeçari donte ta fejonte me zor.

Sipas policisë shkak janë bërë konfliktet familjare, pasi babai ka dashur ta fejojë të bijën pa dëshirën e saj.

Krimi i rëndë është zbuluar pasi djali i 50-vjeçarit Pellumb Meta denoncoi zhdukjen e të atit më 13 shkurt, ndërsa menjëherë kanë nisur kërkimet.

Më 17 shkurt është gjetur mjeti i Metës, i parkuar në aksin rrugor Shënavlash-Sektor Rinia, ndërsa sot trupi i pajetë.

Policia ka vënë në pranga 19-vjeçaren, Hygerta Meta.

Latest articles

Related articles