Basha: PD mbështet hetimet e SPAK ndaj krimit dhe pushtetarëve të korruptuar. Askush nuk është mbi ligjin

Fatkeqësisht, as Shqipëria jonë nuk është sot aty ku duhet te ishte.
Pas 33 viteteve pluralizëm, shumica e bashkeqytetareve tanë jetojnë në një gjendje të mjerueshme ekonomike.
Krimi duket se pushtuar gjithe vendin.
Korrupsioni ka arritur nivele të panjohura më parë.
Integrimi europian i Shqipërisë ka 10 vite që ecën me hapin e breshkës.
Shqiptarët kanë lënë shtepitë dhe familjet e tyre dhe kanë emigruar si kurrë më parë.
Arsimi dhe shëndetësia jane ne degradim të plotë.

Përgjegjësi kryesor për këtë gjendje eshte Edi Rama dhe qeveria e tij.
Kjo qeveri nuk prodhon mirëqenie, dije, vende pune dhe siguri! Ajo prodhon vetem korrupsion, regres, arrogancë, drogë dhe krim.
Prandaj SOT nga kjo sallë, dua të theksoj edhe njëherë mbështetjen e plotë të Partisë Demokratike per SPAK, të përgëzoj hetimet e saj ndaj krimit dhe pushtetarëve të korruptuar.
Shqiptarët mezi e kane pritur kete dite!
Ata kane 33 vite që presin drejtësi të barabartë, një drejtësi ku askush nuk është mbi ligjin.
Sepse vetem keshtu mund te ngrejme shtetin e se drejtes dhe të forcojme demokracine në Shqipëri.
Sepse fatkeqësisht sistemi yne politik ka deshtuar.
Ketu tek ne, nje person i vetem, kryeministri, eshte mbi gjithcka. Sot, pushteti i tij eshte absolut. Ai vete zgjedh, vete vendos, vetë zbaton!
Sot deputetët janë kukulla të Kryeministrit qe perdhosin Kuvendin e Shqiperise duke shkelur keshtu me kembe zgjedhesit e tyre, qytetaret shqiptare!
Keshtu parlamenti ç’nderohet përditë, i teri ne dispozicion të interesave të Edi Ramës dhe klientëve të tij ekonomike.
KY MODEL ESHTE I GABUAR!
KY MODEL ESHTE I VJETER!
KY MODEL NUK I CON DOT SHQIPTARET NE EUROPE!
KY MODEL DUHET DHE DO TE NDRYSHOJE!

Latest articles

Related articles