PS çon në SPAK deputetin Nallbati për goditje për shkak të detyrës

Bledi Çuçi, kreu i grupit parlamentar të PS ka dërguar në SPAK, deputetin Nallbati për grushtin ndaj deputetit Sina.

“Sot, në emër të Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste firmosa kallëzimin penal për deputetin Bledjon Nallbati për dhunën fizike të ushtruar në seancën e fundit ndaj deputetit Vullnet Sina.

Qëndrimi ynë është i qartë. Nuk do te tolerojmë asnjë akt dhune dhe refuzojmë këdo që e konsideron dhunën si mundësi për të shprehur mospajtimin.

Ftojmë organet ligjzbatuese të bëjnë punën e tyre dhe t’i shkojnë deri në fund ngjarjes së 30 tetorit në Parlament” – thuhet në njoftimin për shtyp .

Latest articles

Related articles