Gaz Bardhi dorëzohet pa kushte tek Berisha: SPAK, ka shkelur Kushtetutën


Gazment Bardhi ka reaguar për herë të parë lidhur me akuzimin e SPAK për korrupsion ndaj Sali Berishës.

Teksa shprehet se është në mbështetje të Reformës në Drejtësi, Bardhi u shpreh se SPAK ka shkelur Kushtetutën me vendimin për kufizimin e lirisë së lëvizjes së Berishës, që sipas tij ishte i nxituar.

Bardhi deklaroi se kufizimi i lëvizjes së Sali Berishës pa autorizim të Kuvendit është shkelje e rëndë Kushtetuese dhe ngre pikëpyetje të forta mbi SPAK.

Latest articles

Related articles