SPAK cakton detyrim paraqitje për Sali Berishën, akuzohet për korrupsion


Pas arrestimit të dhëndrit Jamarbër Malltezi në aeroportin e Rinasit, Gjykata e Posaçme ka caktuar masën e sigurisë “Detyrim paraqitje” dhe “ndalim dalje jashtë shtetit” për Sali Berishën.

Ish-kryeministri Sali Berisha, akuzohet për korrupsion pasiv, parashikuar në neni 260 i Kodit Penal

Mësohet se prokuror i çështjes për të cilën është ndalur Malltezi është ish kreu i SPAK, Arben Kraja dhe prokurorja Enkeleda Millonai

Dhëndri i ish-kryedemkratit është vënë në pranga në kuadër të hetimeve mbi privatizimin e kompleksit “Partizani”.

Latest articles

Related articles