Berisha do çojë “revolucionin” në Kuvend. Paralajmëron me Gaz Bardhin!

Gazment Bardhi i ka bërë apel mazhorancës se nëse nuk lejon opozitën të ushtrojë të drejtat e veta, grupi i tij dhe i Berishës do të pengojnë punën normale të Parlamentit.

“Nëse ke vendosur të bllokosh opozitën do duhet të marrësh pas dhe pasojën, të pengohet funksionimi normal i parlamentit. Sa kohë që opozita nuk ushtron te drejtat e veta s’do lejohet as mazhoranca.’- tha Bardhi.

Ndërsa Sali Berisha ka përdorur fiks fjalët që përdorte për djegien e mandateve dhe bojkotimin e zjedhjeve në 2019, ku paralajmëronte rrugën e vështirë që do ti çonte në fitore, teksa i çoi në greminë.

Ju garantoj se ne hyjmë në një periudhë të re, në të cilën do të fitojmë, në të cilën populli opozitar do të fitojë”, tha Berisha.

Latest articles

Related articles