EMRAT e familjes nga Fieri që u kapën me 500 kg k0kainë në Greqi

50-vjeçari së bashku me bashkëshorten dhe nipat e tij trafikonte kokainë, të cilën e merrte nga vendet e Amerikës Latine.

Detaje të reja janë zbardhur nga arrestimi i një familjeje shqiptare në Greqi, pasi akuzohet se ishin të përfshirë në trafikun e kokainës.

Mësohet se në pranga ka rënë Arjan Xhafaj, 50 vjeç nga Cakrani i Fierit, kreu i grupit, Lutmira Xhafaj 42 vjec, bashkëshortja e tij, si dhe dy nipat e 50-vjeçarit, Klevis Muskaj dhe Avelino Feimaj, të cilët u arrestuan në flagrancë duke drejtuar dy automjete ku kishte kokainë. Në banesën e çiftit u arrestua edhe Ilirian Baraj, 35 vjeç nga Fieri, me shtetësi greke

Operacioni është zhvilluar dje rreth orës 17.40, kur policia greke fillimisht nga ndaluar në Selanik një automjet i cili rezultonte i marrë me qira. Drejtuesi i mjetit ishte 21-vjeçari Klevis Muskaj. Në mjetin e tij policia greke sekuestroi 239 pako me 280 kg 758 gram kokainë.

10 minuta më pas, është tentuar të ndalohet një tjetër mjet në zonën e “Neous Epibates”, që drejtohej nga Feimaj. Në tentativë për t’u larguar, ky i fundit përplasi një mjet policia dhe më pas u përplas me rrethimin e një shkolle.

Pas kontrolleve në shtëpinë e çiftit, u arrestua edhe Ilirian Baraj, 35 vjeç nga Fieri, me shtetësi greke. Gjatë kontrollit trupor të të arrestuarve, u gjetën dhe sekuestruan 7440 euro, 7 celularë, 4 karta bankare dhe shënime dore.

Latest articles

Related articles