Lezhë! Shefi i sallës operative vetëvritet në banesë

Një punonjës i Policisë me detyrë shef i sallës operative Lezhë dyshohet se ka vrarë veten mesditën e sotme.

Viktima është një shtetas me inicialet Gj.L., 64-vjeç, ndërkaq, ngjarja e rëndë ka ndodhur në banesën e tij në fshatin Spiten.

64-vjeçari shërbente prej vitesh në Drejtorinë e Lezhës dhe ka mbajtur pozicione të ndryshme gjatë punës në Policinë e Shtetit.

“Rreth orës 17;50, në fshatin Spiten, Lezhë, dyshohet se në kushte të rënduara psikologjike pasi kishte mësuar se vuante nga një sëmundje e rëndë, në oborrin e banesës së tij, është vetëvrarë me armë zjarri pistoletë (armën e shërbimit), punonjësi i Policisë, shtetasi Gj. L., 64 vjeç, personel i D.V.P Lezhë“- thuhet në njoftimin e Policisë së Shtetit.

Latest articles

Related articles