Jupi: Bardhi të bëjë publike takimet me ndërkombëtarët që e kanë udhëzuar të bashkëpunojë me Berishën!

Anëtarja e kryesisë së Partisë Demokratike, Taulanta Jupi tha në një intervistë për Euronews Albania se politika do moral dhe shqiptarët nuk do të zgjedhin një të korruptuar që garon kundër një tjetri.

Sipas saj me Edi Ramën mund të luftohet vetëm me moral politik dhe kjo është forma e vetme se si mund të rrëzohet qeveria.

“Ky moral politik nuk është duke iu ofruar shqiptarëve përballë një të korruptuari ca të korruptuar të tjerë, apo ca të tjerë të shpallur non grata. Shqiptarët nuk do të zgjedhin më të keqen më të vogël. Po e shikojmë nga zgjedhjet në zgjedhje se numri i shqiptarëve që besojnë te politika po bie gjithnjë e më tepër. Kjo do të thotë se shqiptarët po refuzojnë një opozitë që kërkon bashkimin, kërkon forcën opozitare pikërisht te numrat.

Forca opozitare sot duhet gjetur te vlerat. Partia Demokratike ka qëndruar në një betejë të rëndësishme me vetveten. Nuk është kaq e thjeshtë të luftosh dhe të këpusësh zinxhirin 32-vjeçar të një politike që ka refuzuar të qarkullojë elitën e saj, ka refuzuar të sjellë në krye të vendit njerëz të vlefshëm për ta drejtuar Shqipërinë drejt së ardhmes,” – u shpreh Jupi.

Latest articles

Related articles