SARANDË | Miku i Putinit sjell jahtin miliona dollarë për ta furnizuar me naftë

– Jahti i ish-agjentit të KGB-së Vladimir Strzhalkovsky dhe mikut të Presidentit rus Vladimir Putin është ankoruar ditën e sotme në Sarandë. Jahti “Ragnar” me vlerë 85 milionë dollarë është ankoruar sot në portin e qytetit bregdetar për tu furnizuar me naftë.

Strzhalkovsky dhe Putinkanë shërbyer së bashku si agjentë të KGB-së në Leningrad. por deri më tani ai nuk është në listën e BE-së për oligarkët e sanksionuar rusë.

Latest articles

Related articles