U zgjodh kryetar i PD me 16 mijë vota, zbulohet lëvizja e parë e Lulzim Bashës

Lulzim Basha pas zgjedhjes si kryetar i partisë gjatë ditës së sotme, ku fitoi me 16 mijë vota garën përballë Gjergji Hanit, ka vendosur që ditën e nesërme, në datë 30 korrik, të mbledhë Kryesinë e partisë.

Kryesia do të mblidhet në orën 20:00 në zyrat e PD-së zyrtare. Kjo do të jetë edhe lëvizja e parë e Bashës pas zgjedhjes si kryetar.

Kujtojmë se zgjedhjet e ditës së sotme brenda PD-së, u zhvilluan në mënyrën më të qetë dhe transparente, kurse pjesëmarrja ishte e madhe me mbi 18 mijë votues.

Latest articles

Related articles