Killeri Rraja dënohet me burgim të përjetshëm, qëlloi mbi ish prokurorin Ndoj dhe shoferin Maloku

Redjan Rraja është dënuar me burgim të përjetshëm për rolin e tij si ekzekutor në atentatin ndaj ish-prokurorit Ardjan Ndoj më 1 nëntor të 2019. Vendimi u dha sot nga Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar. GJKKO e pranoi pretencën e SPAK, të arsyetuar seancën e shkuar nga prokurori Adnan Xholi. Po ashtu, kërkesa u pranua edhe për 35 vite dënim për Arjol Halilin.

Latest articles

Related articles