Rita Ora flet për shëndetin mendor dhe anën e errët të famës: Rrija vetëm dhe pija alkool!

Rita Ora shpërtheu në lot teksa foli si rrallëherë për vështirësitë me të cilat është përballur kur ishte në kulmin e famës në podkastin “Diary of a CEO”.

Ajo tha: “Krejt papritur brenda një nate jeta ime ndryshoi. Kisha një ndjesi që duhet të punoja shumë për të provuar veten, unë isha një ëndërrimtare e re naive dhe kjo është pikërisht ajo që duhet të jesh në atë moshë”.

Duke folur për mënyrën se si e trajton këtë pjesë, Rita shtoi: “Ndihem e thyer, më bën të ndihem sikur gjithçka që kam bërë është gati të zhdukej dhe më kthen te frika se mos humb gjithçka. Kur bota po ju shikon, ju thjesht keni frikë. Gjithçka për të cilën mendoj është mamaja dhe babai im, sepse ata kanë punuar shumë për të më çuar në këtë pikë, unë kam gjithë familjen time për të mbajtur në këmbë”.

Ju nuk mund të mos fajësoni gjithmonë veten për gjithçka, e vetmja mënyrë për të ecur përpara është të vazhdoni të ecni përpara.

Gjithmonë jam përpjekur të jem vetvetja dhe të jem shumë e sinqertë dhe kurrë nuk kam ndryshuar në atë që jam, jo gjithmonë e kuptoj mirë. Por unë ndihem më njerëzore, në fund të fundit jam thjesht njeri”.

Ajo vazhdoi: Në të 20-at e mia, po jetoja ëndrrën time, dilja me grupin tim, nuk po dilja shumë e miqtë dhe familjen time dhe humba pak kontaktet me ta. Ndihesha vetëm, kështu që kërkoja gjëra në vendet e gabuara, me dashuri dhe njerëzit më thoshin se nuk do të ishte mirë për mua, por nuk i dëgjoja. Po haja shumë keq, po pija shumë alkool, babai im ishte aq i gatshëm për të më ndihmuar – por unë u rrita në një pijetore dhe gjithmonë kishte pije dhe festa, dhe unë kërceja në bar dhe këndoja këngë, kështu që pirja ishte një gjë shumë normale në familjen time, dhe ishte argëtuese .Ishte një kohë argëtuese për mua. Kam kuptuar se jo të gjithë e kuptojnë këtë në të njëzetat e tyre

Latest articles

Related articles