6 persona janë shpallur në kërkim për ekzekutimin e shqiptarit në Londër

Gjashtë persona janë shpallur në kërkim për vrasjen e Fatjon Oruçit në East Dene të Londrës, shkruajnë mediat e huaja.

Orgest Xhebexhiu, 38 vjeç, Gazmend Shehu, 33 vjeç, Xhelal Kasa, 25 vjeç dhe Korab Shahini, gjithashtu 25 vjeç, janë të gjithë në kërkim në lidhje me vrasjen e Oruçi, 22 vjeç.

Gjithashtu dy burra të tjerë të paidentifikuar besohet se mund të ndihmojnë në hetim, sipas policisë.

1 – Gazmend Shehu

2 – Korab Shahini

3 – Xhelal Kasa

4 – Orgest Xhebexhiu

5 – Burri i panjohur 1

6 – Burrë i panjohur 2

Fation Oruçi nga Kuksi vdiq tragjikisht pasi u sulmua me thikë nga disa persona në një rrugë të qytezës Rotherham, rreth orës 01:20 të mëngjesit të së shtunës, në 1 janar 2022.

Latest articles

Related articles