Dalin emrat e zyrtarëve të tjerëve të përfshirë në dosjen Ahmetaj

Gazment Bardhi në “5 pyetje nga Babaramo”

Unë mund të konfirmoj nga aq sa kam lexuar, Arben ahmetaj nuk është I vetmi zyrtar që është objekt hetimi për këtë aferë
Përgëzoj prokurorinë për hetimin, më rezulton një hetim I thellë.
Ahmetaj akuzohet se ka iniciuar akte ligjore për iniciatorët, ndërsa ai që i ka dhënë vleshmëri, Edi Rama nuk është në proces hetimi.
Janë disa deputetë aktualë që përmendën në dosje, Baftjar Zeqo, Fadil Nasufi, Damian Gjiknuri.
Ahmetaj ka komunikuar me këta persona kur kanë qenë kryetar bashkie për të lehtësuar procesin e inceneratorëve.
Ka përgjime telefonike.
Kompjuteriëat e klodian zotos kanë materiale të cilst janë sekuestruar.
Është provuar lidhja e ahmetajt me personat e përfshirë në aferë.
Vila në palasë është blerë nga Mond Bego, dhe ia ka dhuruar Ahmetajt për faktin që ka privatizuar ish serat në unazën e re ku ka një projekt 60 milion euro ndërtim.

Latest articles

Related articles