Avokat Ngjela: Rama të ik urgjentisht nga politika, është vetëm fillimi i krizës

Avokati Spartak Ngjela është shprehur se kreu i qeverisë Edi Rama duhet të largohet urgjentisht, nga politika.

I ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, ai theksoi se Rama mban Sali Berishën dhe anasjelltas ndërsa nënvizoi se kryeministri, duhet të kërkojë votëbesim në parlament.
Sipas tij tashmë është vetëm fillimi i krizës ndërsa foli për përfundimin e “Ballkanit të Hapur’.

“Rama duhet të ik urgjentisht nga politika nëse është i zgjuar, sepse nuk ka mundësi që Saliu të kthehet në pushtet. Rama mban Saliun dhe Saliu këtë, kjo është e gjithë historia. Kriza i shkatërroi. Është në gjendje Rama të suportoj këtë krizë, jo. Të dorëzohet dhe të shkojë në parlament dhe të bëjë votëbesim. Jemi akoma në pikën A të krizës , ke një pikë B dhe një pikë C. Në pikën B ky do heshtë”- tha ai

Latest articles

Related articles