Prigozhin: Selia ushtarake dhe aeroporti i Rostovit janë nën kontrollin e Wagner

Shefi i Wagner Yevgeny Prigozhin tha se forcat e tij kanë kontrollin e objekteve ushtarake në Rostov-on-Don dhe kontrollin e fushës ajrore atje.

“Ne jemi në selinë qendrore në orën 7:30 të mëngjesit, objektet ushtarake në Rostov, përfshirë aeroportin janë nën kontrollin tonë”, tha Prigozhin në një video të postuar në kanalin zyrtar Telegram të Wagner.

“Aeroplanët që nisen për punë luftarake largohen si zakonisht pa probleme. Fluturimet mjekësore po nisen si zakonisht. Gjithçka që bëmë ishte të merrnim kontrollin në mënyrë që aviacioni sulmues të mos na godiste, por të godiste në drejtimin ukrainas”, tha Prigozhin.

Latest articles

Related articles