A u shit Sali Berisha? – REDAKSIONALE

Kur Sali Berisha nisi foltoren e tij, një ndër akuzat që ngriti ai, ishte se Lulzim Basha u shit, sepse e njohu rezultatin e 25 prillit 2021. Basha, sipas tyre, nuk duhet të njihte zgjedhjet e vjedhura nga Edvin Kristaq Rama i drogës por duhet të deklaronte se nuk i njeh e të thërriste protesta.

Sot, Bardh Spahia, njeh zgjedhjet e 14 majit, pret Benet Becin në zyrë, bisedon me të dhe ia dorëzon pushtetin paqësisht.

Sot njerëzit pyesin Sali Berishën: meqë pranimin i rezultatit e pate shpallur shitje të Bashës tek Rama, a je shitur sot tek Rama që po pranon rezultatet e nuk po proteston? Pse po e pranon rezultatin? Pse nuk po thërret protesta? Meqenëse mungesën e protestave për rezultatin e zgjedhjeve, na e pate paraqitur si provë të shitjes te Rama?

Sali Berisha ose duhet të pranojë se është shitur, ose duhet t’i kërkojë falje Lulzin Bashës për akuzë të pabazë dhe shpifje.

Latest articles

Related articles