SPAK ka nisur procedimin penal për Safet Gjicin

SPAK ka nisur procedimin penal për kryebashkiakun socialist të Kukësit, Safet Gjici.

Veprimi i SPAK erdhi pas publikimit të një skandali seksual, ku shihet Gjici në skena seksuale në ambientet e zyrës së tij në bashkinë e Kukësit. Arrestimi prtiet të ndodh në orët në vijim pasi nga verifikiket rezulton se afera ka ndodhur në zyrën e kryetarit të bashkis Kukës.
Akuza për të cilin Spak ka regjistru hetim dhe firmosur arrest është ajo e shpërdorimit të detyrës nga zyrtar i zgjedhur, kompetencë e Spak.

Video, e cila po qarkullon në rrjetet sociale, është filmuar në datën 6 qershor të 2023-ës, në orën 16:00.

DORËHEQJA

Kreu i konfirmuar nga zgjedhjet e 14 majit i bashkisë Kukës ka dhënë dorëheqjen pas publikimit të një videoja nga zyra e tij ku ai shfaqet në momente intime me një grua.
Ndjesë të thellë publike çdokujt që sot ka parë atë material të shëmtuar video. Pas një fushate dhe përballjeje jo të lehtë me kundërshtarët e mi, pas të cilës rezultova fitues, fatkeqësisht unë rash pre e një kurthi të përgatitur me detaje nga e njëjta dorë njerëzish me të cilët u përballa në zgjedhje. Ja arritën ta bëjnë në një formë tjetër të pistë atë që se bënë dot me votën e kuksianëve. Jam shumë i keqardhur për ngjarjen dhe jam mëse i qartë se në këtë situatë nuk ka vlerë asnjë lloj sqarimi. Prej disa kohësh unë kam një marrëdhënie intime me vajzën në fjalë por sigurisht nuk kam asnjë justifikim për atë çka ka ndodhur pavarërisht se i rënë në kurth. Nuk mund të jem më unë njeriu që punon në atë zyrë shteti pasi e kam tradhëtuar besimin e atyre mijëra njerëzve që besuan e punuan me mua për ta bërë Kukësin një qytet gjithnjë e më të mirë. Ndjesë të gjithëve dhe mirënjohje gjithë jeten kujtdo më besoi dhe mbështeti. Ishte nderi i jetës time që u njollos nga një mendjelehtësi e pafalshme ndaj sot ndjej detyrimin minimal të jap dorëheqjen! Zoti ju bekoftë të gjithëve!
Safet Gjici në Facebook

 

 

Latest articles

Related articles