Vokshi: Sekretari i Përgjithshëm i PD nuk mund të dalë mbi vendimet e Kryesisë, ekzekuton vendimin

Analisti i politikës z.Indrit Vokshi i ftuar në emisionin Zona Zero në Top News ka deklaruar se “Sekretari i Përgjithshëm i PD nuk mund të dalë mbi vendimet e Kryesisë, sipas statutit, ai ekzekuton vendimin dhe zbaton vendimin. Nuk e përcakton kryesinë sepse nuk është mbi kryesinë”.

Sipas Vokshit, “për të parë kush tenton ta lërë PD pa kryetar edhe për 1 vit, në kaos total, ne duhet të shohim kush përfiton: përfiton Sali Berisha dhe Ilir Meta”.

 

Latest articles

Related articles