Avioni i nisur nga Tirana drejt Francës shpall emergjencë në fluturim, kërkon ulje të detyrueshme në Romë

Një fluturim i Wizz Air Malta që operon midis Tiranës dhe Lionit ka shpallur gjendje emergjence gjatë tranzitit mbi Itali.

Fluturimi i Wizz Air Malta , i cili u nis nga Aeroporti Ndërkombëtar i Tiranës me destinacion Aeroportin Lyon-Saint Exupéry , Francë, ka shpallur një emergjencë të përgjithshme, teksa kalonte mbi Itali.Fluturimi aktualisht po ekzekuton një devijim për në Romë dhe po negocion një afrim. Natyra e emergjencës nuk dihet në këtë fazë, por mësohet se ai është nisur 40 minuta me vonesë.

Avioni në fjalë është Airbus A321-271NX, i regjistruar 9H-WBL, që i përket transportuesit Wizz Air Malta.

Latest articles

Related articles