Al Hilal i ofron Neymar 200 milionë euro në vit

Vazhdon “safari” i sauditëve në elitën europiane, me një publikim nga Amerika që flet për kontakte mes Al Hilalit dhe rrethit të Neymar!

Planet ambicioze të Arabisë Saudite për të dominuar tregun e transferimeve të verës vazhdojnë!

Pas njoftimit të Karim Benzemas, disa yje të tjerë nga Kontinenti i Vjetër kanë dalë në pah në vendin aziatik, me Luka Modric dhe Ilkay Gundogan si shembuj tipikë.

Megjithatë, shpresat e tyre nuk kufizohen vetëm tek dy mesfushorët me eksperiencë, pasi “CBS” flet edhe për kontaktet e Al Hilal me rrethinat e Neymarit, të cilët po përpiqen ta joshin me një pagë prej… 200 milionë eurosh në vit!

Edhe pse braziliani është nën kontratë deri në vitin 2025 me Paris Saint-Germain, Parisi do të ishte i hapur për ta shitur atë për një shumë që do t’i kënaqte financiarisht.

Në të njëjtën kohë, megjithatë, “RMC” shton se prioriteti i brazilianit është të qëndrojë në Evropë, ku edhe Chelsea po shqyrton mundësitë e blerjes së tij në verë.

Latest articles

Related articles