Bardhi: Nuk mundem të toleroj asnjë dhunë

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi i është përgjigjur deklaratave të Enkelejd Alibeaj, i cili tha se reagimet e tij në mbledhjen e Kryesisë ishin emocionale.

Bardhi tha jashtë parlamentit, se nuk mund të amnistojë veprime të patolerueshme pse ndodhin nga një palë apo një tjetër.

“Uroj që mos të deformohet ajo që kam thënë. Të dhunosh verbërisht apo të shantazhosh e fyesh deputetë, anëtarë të Kryesisë, pse ata kanë një mendim ndryshe, është sjellje prej një grupi militar dhe jo sjellje demokratike ku secili shprehet i lirë, bazuar në ato që beson. Kam dëgjuar se qëndrimi im ka qenë emocional. Jo nuk ka qenë. Qëndrimet e vërteta nuk kanë asgjë të keqe. Kam pasur qëndrim parimor. Kam dënuar dhunë verbale, kur është përdorur nga grupi i Berishës. Do të dënojë fyerjet dhe shantazhin ndaj gazetarëve edhe kur vijnë nga anëtarë të PD. Nuk mundem të toleroj asnjë dhunë.”, tha Bardhi.

Latest articles

Related articles