“Berisha Faraon, si makina rangallë që bllokon trafikun”, Alibali përplaset me Litën: Nuk prodhoi dot një lider por…

Gazetari Lavdrim Lita, i ftuar në emisioin Now në Euronews është shprehur se tek “Opozita e vërtetë” nuk ka debate publike për humbjen, për përgjegjësinë, për projektimin e fitores së 2025.

Në PD zyrtare ka debate, ka vitalitet, ka mendim ndryshe, që duhet respektuar se pasurojnë jetën publike.

Ndërsa tek Foltorja janë bukosur, janë futur tek bunkeri ku nuk flet kush për asgjë. Kanë një lider imagjinar, kanë një faraon që do mbyllet në Piramidë dhe do i marrë me vete sepse ska askush tjetër që ti thotë ku po na çon. Është bërë si ajo makina rrangallë në autostradë që ecën me 40 dhe pengon makinat e tjera të ecin shpejt. Ky është realiteti që po ndodh“.

Latest articles

Related articles