SPAK lëshon arrest me burg për Vangjush Dakon dhe zyrtarë të tjerë

SPAK ka lëshuar urdhër-arreste për ish-zyrtarë të Bashkisë së Durrësit që dyshohet se kanë kryer korrupsion.

Mësohet se një nga emrat është Vangjush Dako, ish-kreu i kësaj bashkie.

Sakaq pritet që në orët në vijim SPAK pritet që të japë informacione edhe për emrat e ish-zyrtarëve të tjerë.

Kujtojmë se pak ditë më parë me urdhër të SPAK u arrestua edhe sekretarja re Përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë, Joana Duro.

Latest articles

Related articles