Kane pranon të transferohet te Real Madrid

Sulmuesi i Tottenham Hotspur, Harry Kane mund të transferohet te Real Madrid.

Marca pretendon se golashënuesi britanik 29-vjeçar ka pranuar të kalojë te Los Blancos.

Sipas burimit, Real Madridi do të duhet të paguajë rreth 80 milionë euro për Kane.

Vihet re se golashënuesi i “Spurs” është objektivi kryesor i transferimit të Realit këtë verë.

Megjithatë, sipas publikimit, Kane po e ndjekin edhe Manchester United dhe Manchester City, por drejtuesit e klubit londinez nuk duan ta lënë lojtarin e tyre të shkojë në një klub tjetër të Premierligës.

Kane shënoi 32 gola dhe dha 5 asistime në 49 ndeshje për Tottenham sezonin e kaluar në të gjitha garat.

Latest articles

Related articles