Pogba i pafat, francezi dëmtohet sërish dhe largohet i përlotur nga fusha

Mesfushori i Juventusit, Paul Pogba është lënduar sërish.

Për herë të parë pas më shumë se një viti, 30-vjeçari hyri në formacionin titullar që nga fillimi, por tashmë në minutën e 22-të u detyrua të kërkonte zëvendësim nga Massimiliano Allegri.

Mesa duket, dëmtimi i francezit është mjaft i rëndë, pasi ai është larguar i përlotur nga fusha. Siç theksohet nga mediat italiane, tashmë është e qartë se mesfushori nuk do të jetë në gjendje të marrë pjesë në ndeshjen e ardhshme të kthimit në Europa League kundër Sevillas, që do të zhvillohet të enjten.

Ndeshja e sotme kundër Cremonese ishte vetëm e dhjeta për Paul Pogba këtë sezon. Në verë, lojtari u lëndua rëndë, për shkak të të cilit ai nuk mundi të ndihmonte ekipin e tij deri në shkurt.

Latest articles

Related articles