Rama: Beneti s’do t’i prishë qejfin Berishës! I thotë ‘pusho’ qytetares që bërtet ‘non grata’

Kryetari i PS, Edi Rama ishte në një takim me gratë në Shkodër kur komentoi faktin që Benet Beci nuk identifikohet me ngjyrën mavi sepse sipas tij s’do t’i prishë qejfin Berishës. Kur një qytetare ndërhyri duke bërtitur ‘non grata’, Rama zgjodhi që të vazhdonte fjalimin për të mos i dhënë më rëndësi opozitës.

Rama: Beneti kaq frikë ka të identifikohet me ngjyrën tonë sa në poster nuk ka asnjë lidhje me ngjyrën tonë. I kam thënë o Benet mos ki frikë, por Beneti e ka merak mos t’i prishë qejfin atyre të tjerëve, sidomos atij zotnisë që i thotë në emër, zoti Berisha. Unë as emrin nuk ia zë.

Qytetarja: Non grata.

Rama: Jo pusho. Beneti e ka nisur si i përzgjedhur i PD dhe është ndër të paktët që i është dhënë mundësia të tregojnë veten. Ata nuk i zgjedhin njerëzit në bazë të aftësisë për punë, por për të lehur.

Latest articles

Related articles