Ja emrat e përfshirë në atentatin ndaj Ardian Nikulaj në Shëngjin

mërkurën, në Shëngjin është zbardhur. Për këtë çështje janë lëshuar 6 urdhër arreste.

Policia ka bërë me dije se bëhet fjalë për:

Edmond Haxhia, me shtetësi shqiptare dhe britanike
Ruben Saraiva, shtetas portugez
Harry Simson, shtetas britanik
Harriet Bridgeman, shtetase britanike
Thomas Mithan, shtetas britanik
Steven Hunt, shtetas britanik
Drejtori i Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullaku, tha në deklaratën për mediat se policia ka prova të pakontestueshme se ekzekutori i Nikulaj është shtetasi portugez.

Rrumbullaku shtoi se motivet e ngjarjes lidhjen me gjakmarrjen dhe se po punohet me partnerët për arrestimin e personave të përfshirë.

Latest articles

Related articles