Bejko: Veliaj ka betonizuar Tiranën! Rama, Berisha e Meta trekëndëshi i Bermudës

Kandidati i Partisë Demokratike, Roland Bejko i ftuar në ‘Pa Protokoll’ në Report Tv, flet për betejën e Tiranës dhe garën përballë 5 rivalëve.

Bejko komentoi kundërshtarin kryesorë politik, Erion Veliaj për të cilin thotë se mbjell pemë për të hequr imazhin e betonit, që sipas tij ka betonizuar Tiranën në këto 8 vite që ka qeverisur kryeqytetin.

“Tiranës ia ka marrë frymën politika. E di që e ka qelbur diku dhe mundohet të krijojë imazh për ta rregulluar diku, ka mbjellë 8 mln metër katrorë beton, që i bie gati 1 mln metër katrorë në vit, i duhet që të mbjellë ndonjë pemë të shuajë imazhin e betonit.

Shqipëria, është qyteti më i betonizuar, hapësirat e gjelbëtra mungojnë. Tiranës ia ka zënë frymën, qeveria e cila përfaqëson oligarkinë politike, Rama, Berisha dhe Meta.

Pjesa tjetër janë oligarkia financiare dhe ekonomike që është ortake, kanë pastruar në Tiranë 1.6 mld euro”, tha Bejko.

Latest articles

Related articles