Nis zyrtarisht FUSHATA, Bejko-demokratëve: Më votoni. Veliaj: Rolandi, kockë e fortë!


Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj ka bërë një “vlerësim” të kundërshtarëve të tij në zgjedhjet lokale të 14 majit. Në një intervistë të dhënë për Report Tv, për Belind Këlliçin, Veliaj tha se ai është i djathtë, por flet dhe bën politikë “të majtë”.

Ndërkohë që kundërshtarin tjetër, Roland Bejkon, Veliaj e cilësoi si ‘kockë të fortë’, duke rikujtuar përballjen me të më shumë se 10 vite më parë në qarkun e Gjirokastrës.

Bejko përveç se është i djathtë në ideologji, shyqyr kemi një kundërshtar të djathtë, është vetët i fortë, di të organizohet, nuk është se di të intimidohet, tërhiq nga kjo, kam vite pa e takuar, por në betejën time të parë në Gjirokastër, kockë e fortë,”-shtoi Veliaj.

Latest articles

Related articles