Sulmi me armë në Top Channel, reagon presidenti Begaj

Presidenti Bajram Begaj ka reaguar pas sulmit me armë të ndodhur në televizionin Top Channel pak orë pas mesnatës të së dielës.

Përmes një mesazhi në faqen e vet zyrtare në Facebook, Begaj shpreh ngushëllimet për familjen Kola për humbjen e njeriut të tyre ndërsa kërkon nga organet ligjzbatuese të zbardhin sa më parë ngjarjen e rëndë.

“Ngjarje vërtet e rëndë ajo e orëve të para të mëngjesit, ku godina e televizionit kombëtar “Top Channel” është qëlluar me armë, e ku për pasojë ka humbur jetën roja i sigurisë Pal Kola. Teksa i shpreh ngushëllimet e mia familjes së z. Kola, inkurajoj organet ligjzbatuese ta zbardhin sa më shpejt dhe me përgjegjshmërinë më të lartë këtë ngjarje kriminale”, shprehet Begaj.

Ngjarja e rëndë ndodhi pas mesnatës të së dielës ku persona ende të paidentifikuar kanë qëlluar me breshëri automatiku në drejtim të televizionit.

Për pasojë ka humbur jetën roja i objektit, shtetasi Pal Kola, 60 vjeç.

Latest articles

Related articles