Shpërndanin kanabis në Shkodër, vihen në pranga 2 persona

Policia e Shkodrës ka vënë në pranga dy persona të cilët akuzohen se shpërndanin lënë narkotike në këtë qytet.

“Specialistët e Seksionit për Hetimin e Narkotikëve, në vijim të kontrolleve për kapjen e personave që ushtrojnë veprimtarinë kriminale të shpërndarjes së lëndëve narkotike, bazuar dhe në informacionet e siguruara përmes inteligjencës informative, për një rast të kësaj veprimtarie kriminale, në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatit të Policisë Shkodër, kanë organizuar dhe finalizuar operacionin policor të koduar “Dërgesa”.

Në kuadër të këtij operacioni, u arrestuan në flagrancë shtetasit:

V., 22 vjeç dhe B. D., 20 vjeç, të dy banues në Shkodër”, njofton policia.

Policia bën me dije se gjatë kontrollit dy të arrestuarve iu është gjetur lëndë narkotike e llojit cannabis sativa.

Latest articles

Related articles