Si ja shprehin dashurinë në një marrëdhënie çdo shenjë horoskopi

Është e lehtë të përcaktohet se ne të gjithë duam ndryshe. Por a keni ndalur ndonjëherë të pyesni veten se si doni ndryshe bazuar në shenjën tuaj të astrologjisë?

Si duket dashuria për shenjat e horoskopit në një lidhje

Dashi
Jeni shumë konkurrues dhe gjithmonë përpiqeni të jeni më të mirët. Kur bëhet fjalë për marrëdhëniet, partneri me të cilin zgjidhni të jeni nuk është asgjë më pak se kaq. Jeni impulsiv pa frikë. Ju bëni gjëra në mënyrë spontane që do të thotë se partneri juaj është në një aventurë. Ju jeni të guximshëm dhe merrni rreziqe. Pra, kur bëhet fjalë për dashurinë, ju shfrytëzoni një shans dhe nuk shikoni kurrë pas.

Demi
Ju jeni një individ që punon shumë dhe do të bëjë shumë përpjekje në marrëdhëniet tuaja. Ndërsa mund të njiheni për kokëfortësinë tuaj, një cilësi që partneri juaj mund të admirojë tek ju është se sa mbrojtës jeni ndaj tyre. Ju jeni besnikë dhe do të jeni të parët që do t’i ngushëlloni kur diçka nuk shkon. Partneri juaj mund të ketë rënë për inteligjencën tuaj, sensin e humorit ose faktin që ju jeni gjithmonë jeta e festës.

Binjakët
Ju jeni gjithmonë në kërkim të një aventurë. Ju magjepseni nga bota që ju rrethon, të etur për t’i përjetuar të gjitha. Ju kaloni pjesën më të madhe të jetës duke kërkuar gjysmën tuaj më të mirë dhe dëshironi të ndani përvojat e jetës me njerëzit që doni më shumë.

Gaforrja
Ju jeni një nga njerëzit më simpatikë që ekziston. Ju lulëzoni në krijimin e marrëdhënieve të mira me të cilat mbaheni. Nëpërmjet emocioneve tuaja intensive, ju ndihmon të kuptoni veten dhe partnerin tuaj në një nivel të thellë. Në marrëdhënien tuaj, ju shtoni një nivel besnikërie, vlerësimi dhe një ndjenjë të thellë kujdesi.

Luani

Ju jeni një udhëheqës i lindur natyral, i sigurt dhe i dashuruar për argëtim. Me këto karakteristika, njerëzit e kanë të vështirë të mos tërhiqen nga ju. Por kur bëhet fjalë për dashurinë dhe vendosjen për të qenë ekskluziv, ju zgjidhni dikë që mund t’ju përshtatet dhe që ju sfidon.

Virgjëresha
Jeni të orientuar drejt detajeve dhe vini re gjëra të vogla. Kjo bëhet një bonus kur takoheni, sepse ju kujtoni gjërat e vogla për partnerin tuaj thjesht duke vëzhguar. Si partner do fokusoheni tek ata dhe tek nevojat e tyre.

Peshorja
Ju jeni paqebërësi optimist që vlerëson marrëdhëniet më shumë nga çdo gjë. Do të bëni gjithçka për të kënaqur partnerin dhe për të treguar vlerësimin dhe dashurinë për të. Ju jeni një nga njerëzit më të lehtë për t’u dashuruar për shkak të natyrës tuaj të shkujdesur.

Akrepi
Pasioni juaj është ajo që i tërheq njerëzit në rrethin tuaj. Vendosmëria dhe vendosmëria juaj janë ato që ju bëjnë një partner cilësor. Për shkak të natyrës tuaj të fshehtë, ju jeni një nga shenjat më të vështira të zodiakut për t’u dashuruar. Por sapo dikush fiton besimin tuaj, ju i jepni më të mirën që keni për të ofruar. Në këmbim, ju do të jeni të ndershëm dhe të drejtë me ta.

Shigjetari
Ju jeni një udhëtar dhe dëshironi të shihni dhe përjetoni gjithçka në botë. Partneri juaj do të inkurajojë vetëm pasionin tuaj për të gjetur përgjigje për gjithçka që ju rrethon. Në këmbim do t’u jepni atyre një aventurë dhe shumë të qeshura në marrëdhënien tuaj. Ju do t’i tregoni partnerit tuaj dashuri, besnikëri dhe punë të palodhur që ndihmon në krijimin e një marrëdhënieje të shëndetshme.

Bricjapi
Ju jeni shumë ambicioz dhe motivoni veten dhe partnerin tuaj për të pasur sukses. Si partner, jeni shumë i durueshëm dhe i dashur. Ndoshta edhe marrëdhënia juaj mori kohë për të lulëzuar. Ju i futni gjërat ngadalë për t’u siguruar që është e drejtë, pastaj hidheni menjëherë. Ju prireni të jeni më i forti nga të dy në një marrëdhënie.

Ujori
Jeni shumë përzgjedhës me kë dilni. Ndërsa jeni besnik dhe i dhembshur ndaj partnerit tuaj, ju gjithashtu vlerësoni kohën tuaj vetëm dhe mbledhjen e mendimeve tuaja. Jeni të motivuar dhe shumë të motivuar dhe kërkoni një partner që ju bën më të mirë sepse është një rrugë me dy drejtime.

Peshqit
Ju e bazoni gjithçka në mënyrën se si ndiheni dhe e ndiqni atë pa frikë. Si partner, ju dashuroni me vetëmohim dhe i vendosni ato përpara nevojave tuaja. Niveli juaj i ndjeshmërisë është një nga tiparet tuaja më të forta dhe në një marrëdhënie, ju jeni dikush tek i cili partneri juaj mund të drejtohet dhe të mbështetet. Aftësia juaj për të qenë kaq intuitiv ju lejon të kuptoni kur ka një problem dhe ju përpiqeni ta përmirësoni atë.

Latest articles

Related articles