E rëndë në Janinë| Shqiptari dhunon vajzën shtatzënë

Një 50-vjeçar shqiptar ka dhunuar barbarisht vajzën e tij shtatzëmë. Ngjarja e rëndë është regjistruar pasditen e së dielës në Janinë, ku babai ka dhunuar me grushte në kokë dhe kraharor të bijën.

Kjo e fundit mësohet se është 22-vjeç dhe është në muajin e gjashtë të shtatëzanisë.

Vajza 22-vjeçare u dërgua në spital, ku raportohet se shëndeti i saj dhe i foshnjes nuk është në rrezik.

Megjithatë, ajo mbetet e shtruar në spital nën kujdesin e bluzave të bardha.

Autoritetet kanë shpallur në kërkim 50-vjeçarin, i cili akuzohet për dhunë në familje.

Latest articles

Related articles