“Fluturoi” nga dritarja, si humbi jetën një nga vajzat e reja që ishin në Audi, shoferi në gjendje

Një aksident me pasoja tragjike u raportua mbrëmjen e kësaj të enjteje në Tiranë, përkatësisht në Unazë të Madhe, tek mbikalimi i Saukut.

Të paktën dy persona humbën jetën dhe kater të tjerë mbetën të plagosur, pasi një automjet që dyshohet se udhëtonte me shpejtësi ra nga mbikalimi dhe më pas ka rënë mbi kofanon e një makine tjetër automjeti.

Dy shtetase humbën jetën dhe u dërguan në spital për ndihmë mjekësore, kater të tjerë. Gjendja shëndetësore e një prej të plagosurve është e rëndë.

“Nga informacionet që kam marrë më bëhet me dije se një prej të plagosurve ndodhet në gjendje të rëndë, ndërsa për dy personat e tjerë ende nuk kemi informacion se si është gjendja e tyre shëndetësore. Audi ‘A8’ ka rënë nga mbikalimi si pasojë e shpejtësisë.

Latest articles

Related articles