Dhunë në familje dhe përndjekje, arrestohet i moshuari në Korçë, procedohen pebalisht dhe dy persona të tjerë

KORÇË – Një person është arrestuar ditën e sotme në Korçë dhe dy të tjerë janë të përpunuar penalisht për vepra të ndryshme penale. Mësohet se në pranga ka një 68-vjeçar pasi ka goditur me mjetin e fortë të familjes së tij. Po ashtu janë proceduar penalisht dhe dy persona të tjerë pasi kanë përndjekur dhe kanosir dy vajza.

Njoftimi i Shtetit:

DVP Korçë/Vihet në pranga 1 shtetas dhe procedohen në gjendje të lirë 2 të tjera, për vepra të ndryshme penale.

– Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë së Maliqit arrestuan në flagrancë shtetasin FF, 68 vjeç, banues në fshatin Kakaç, Maliq, pasi ka goditur me mjete të forta, që janë vëllezërit e tij. si në lidhje me mua këtë rast, u referuan materialet në gjykatën ku filloi procedimi në gjendje të lirë edhe për djalin e 68-vjeçarit, shtetasin AF, 39 vjeç, pasi dyshohet se ka ushtruar dhunën ndaj të njëjtave shtetase, e cila u pajis me mua. urdhër mbrojtjeje.

– Specialistët për Hetimin e Krimeve të Komisariatit të Policisë së Pogradecit referuan në Prokurorinë që filloi procedimin në gjendje të lirë për shtetasin EA, 37 vjeç, banues në fshatin Buçimas, Pogradec, pasi dyshohet se ka përndjekur dhe kanosur me fjalë, ish-vjecarë e. tij.

Latest articles

Related articles