VIDEO| Prindërit lidhin me qese plastike fëmijën duke qeshur, rrjeti shpërthen në kritika. Policia u merr djalin

“Policia na ka marrë fëmijën sepse kam postuar një video të burrit dhe djalit tim duke luajtur”.

Këto janë fjalët e influencueses Savannah Glembin e cila në 48 orët e fundit është përballur me komente negative për një video që po qarkullon në internet ku shfaqet djali i saj 2-vjeçar në një situatë jashtëzakonisht të pakëndshme dhe të rrezikshme.

Dhe ajo vazhdon në rrëfimin e saj: “Ai po qeshte dhe ishte vetëm një gjë qesharake”. Videoja për të cilën nëna flet ka tërhequr shqetësimin e shumë njerëzve.

Savannah tani e ka bërë private llogarinë e saj, por disa persona kanë arritur të shkarkojnë videon në fjalë.Video tregon një djalë 2-vjeçar të mbështjellë fort nga qafa e poshtë me qese plastike.

“Kjo duket si abuzim,” shkruan ndjekësit.

Diku tjetër video e Savannah tregon burrin e saj duke e shtyrë fëmijën në shtratin e tyre. Plotësisht i palëvizshëm me duar të lidhura, ai bie në gjunjë, duke i rrjedhur lot në sy.

Burri i Savannah (i veshur me uniformën e tij ushtarake), buzëqesh ndërsa manovron djalin.

Nëna mund të dëgjohet duke thënë: “Nëse keni një vogëlush të inatosur gjatë gjithë ditës, kjo është e vetmja mënyrë”.

Ndërkohë djali i vogël shihet në sfond duke u shtyrë me fytyrë në shtrat nga babai i tij. “Është një krimb”, bën shaka ajo.

Më pas, ndërsa djali i vogël është i palëvizur dhe i shtrirë në shtrat, lëshon një rënkim si me dhimbje.

“Unë nuk shoh se çfarë është qesharake këtu. Nuk e kuptoj se si ta vendosësh fëmijën tënd në një pozitë të pakëndshme dhe më pas ta postosh atë për ta parë njerëzit është qesharake. Jo vetëm që nuk e bëre për argëtimin tënd, por menduat se kjo do të ishte argëtimi i të gjithëve”, komenton dikush i zemëruar.

“Ankthi im sapo pashë videon ishte që fëmija të mos mbytej”, shkruan një tjetër.

Një tjetër u përgjigj: “Po qante, hunda i është skuqur”.

“Fëmija ishte ngrohur. Mund ta imagjinoj vetëm luftën dhe sa brutale duhet të ketë qenë ta mbështjella atë kaq fort”.

@auntkaren0 @savannahglembin how is this entertainment? #tdwhbwwh #karen #greenscreen #greenscreenvideo ♬ original sound – Auntkaren0

Latest articles

Related articles