A i kërkoi Berisha azil, si Gruevski, ambasadorit hungarez ?


Sali Berisha është takuar me ambasadorin e Hungarisë, Lorant Balla. Ambasadori hungarez është i vetmi diplomat i Bashkimit Evropian që e takon Berishën. Berisha tha në postimin e tij në Facebook, se falenderon ambasadorin për rolin e veçantë të mikut tij Kryeministrit Orban. Ky i fundit njihet për lëvizjen e tij kontraverse me BE dhe lidhjet me Moskën teksa i ka ofruar azil ish kryeministrit Maqedonas Gruesvki.

SHBA, Britania e madhe, Gjermania, Franca dhe Italia nuk e njohin Sali Berishën si lider politik.

Latest articles

Related articles