Fier| Manovra të rrezikshme dhe shpejtësi maksimale, gjobitet i riu

Një 28-vjeçar është gjobitur nga policia e Fierit për shkelje të rregullave të qarkullimit. Në njoftimin e policisë bëhet me dije se i riu A.F u ndëshkua me 40 mijë lekë gjobë. Ai është pikasur duke qarkulluar me shpejtësi dhe kryer manovra të rrezikshme në zonë urbane.

Njoftimi i policisë:

Fier/ Qarkulloi me shpejtësi dhe kreu manovra të rrezikshme, në zonë urbane, ndëshkohet me masë administrative 40 000 lekë, drejtuesi i automjetit. Menjëherë pas publikimit të një video-je në rrjetet sociale, në të cilën shfaqet një drejtues automjeti që leviz me shpejtësi tej normave të lejuara dhe kryen manovra të rrezikshme në një zonë urbane, shërbimet e Policisë Rrugore të Fierit kanë bërë të mundur lokalizimin e automjetit që shfaqej në video, si dhe kapjen e drejtuesit të tij, shtetasit A. F., 28 vjeç. Për kundërvajtjen e kryer, si dhe për errësimin e xhamave tej normave të lejuara, konkretisht për shkelje të neneve 137 dhe 139 të Kodit Rrugor, ndaj shtetasit A. F. u vendos masa administrative 40 000 lekë të rinj. Drejtoria Vendore e Policisë Fier apelon për të gjithë përdoruesit e rrugës që të respektojnë rregullat e qarkullimit rrugor, me qëllim mbrojtjen e jetës dhe garantimin e sigurisë rrugore.

Latest articles

Related articles