Kishte fshehur 350 kg dr*gë në kamionin me mobilje, arrestohet 40-vjeçari shqiptar në Itali

Një ngarkesë me 350 kilogramë drogë, rreth 250 kilogramë hashash dhe mbi 100 kilogramë marijuanë, është sekuestruar mbrëmjen e djeshme nga policia në Imperia, Itali.

Kamioni ku ishte fshehur droga drejtohej nga një shqiptar 40-vjeçar.

Mediet italiane bëjnë me dije se patrulla e policisë e ndaloi kamionin për një kontroll rutinë. Por kur vunë re nervozizmin e shqiptarit, filloi kontrolli më i imtësishëm.

Droga u gjet e fshehur nëpër kuti të cilat ishin kamufluar mes moblijeve me të cilat ishte ngarkuar kamioni.

Latest articles

Related articles