Reshje shiu dhe temperatura të ulëta, parashikimi i motit për sot

Moti do të jetë me vranësira të dendura dhe reshje shiu me intesitet mesatar në veriperëndim, më pak reshje Juglindja. Era do të jetë me drejtim Jug- me shpejtësi 15-25 m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 6-7 me lartësi vale 1,5 deri në 2,5 metër në det të hapur. Temperaturat do të jenë rënie.

Temperaturat minimale dhe maksimale:

Zona malore 5/10°C
Zona e ulët 8/18°C
Zona bregdetare 10/18°C

Latest articles

Related articles